These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Master 35-39 Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hank Beaver Litespeed-BMW 0:16:34
2 Bruno Moreira Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 0:17:38

Men Master 35-39 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Carlos A arango 0:19:10
2 Vladimir Flores Southern Crescent Cycling 0:20:00

Men Master 40-44 Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ken Vida FloridaVelo 0:16:42
2 Oleg Tanovitsky 0:16:52
3 Wesley Garland Team Mission Source / NGCA 0:17:30
4 Steve Simmons Team Mission Source / NGCA 0:17:48
5 Robbin Rahman L5Flyers Cycling Team 0:18:13
6 Daniel Baccino Southern Crescent Cycling 0:20:12

Men Master 40-44 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Harkins 0:18:39
2 Crispin Del nero 0:18:40
3 Gaogao Wang 0:20:48

Men Master 45-49 Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Igor Rudalev Lupus Racing Team 0:16:45
2 Brendan Sullivan 0:16:51
3 Greg Spaeth Free Flite Masters 0:17:41
4 Scott Cugno Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 0:17:42
5 Ryan Pumpian Team Mission Source / NGCA 0:18:06
6 Adam Handler L5Flyers Cycling Team 0:18:11
7 Andres Munera GearLink Racing INC. 0:18:41
8 Todd Vanselous West Coast Cycling 0:18:44
9 Dan Klapheke Team Mission Source / NGCA 0:19:04
10 Lino Asiatico Southern Crescent Cycling 0:19:39
11 Josh Barrett Hilton Head Cycling/Robson Forensic - Su 0:19:40

Men Master 45-49 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kurt Jambretz Cyberdyne Systems 0:16:58
2 Taylor Gonsoulin Free Flite Masters 0:17:25
3 Ben Milcarek North Georgia Cycling Association, Inc. 0:17:29
4 Michael Livingston Wolverine Sports Club 0:19:31

Men Master 50-54

Pl First Name Last Name Team Time
1 Didier Fresne West Coast Cycling 0:18:05
2 Chris Antia West Coast Cycling 0:18:25
3 Kirk Corsello Next Moto Champion Cycling p/b Roswell Bicycles 0:18:27
4 Chris Isenberg Team Mission Source / NGCA 0:18:38
5 Pablo Santa cruz FloridaVelo 0:19:04
6 Kevin Godleski Frazier Cycling 0:20:05

Men Master 55-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Clark FloridaVelo 0:18:25
2 Martin Bates West Coast Cycling 0:18:57
3 Kirby Yoder Team Mission Source / NGCA 0:20:15
4 Greg Morgan Spinx Bike Race Team 0:20:50

Men Master 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bill Radler 0:18:43
2 Richard Mauney Toyota Forklifts of Atlanta 0:19:42
3 Paskal Brooks Mellow Mushroom Pizza Bakers 0:20:15
4 James G wenzel Velo Voodoo 0:20:25
5 Pete Loftis West Coast Cycling 0:20:45
6 David Tillery 0:21:11
7 Soren Sorensen 0:21:14

Women Master 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christine Grant Prima Tappa Cycling p/b Mansfield Oil 0:19:44
2 Debbie Prouty Hilton Head Cycling/Robson Forensic - Su 0:20:51
3 Susan Jones - morgan RTO National Women's Cycling 0:21:31
4 Dawn Hill Sorella Cycling p/b Hincapie Sportswear 0:21:52
5 Eleanor Adams Sorella Cycling p/b Hincapie Sportswear 0:22:40

Women Master 50-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jan Burger West Coast Cycling 0:19:58
2 Kimberly Vaughan West Coast Cycling 0:21:41
3 Carolyn Altman Hilton Head Cycling/Robson Forensic - Su 0:23:46
4 Susan Barrett Sorella Cycling p/b Hincapie Sportswear 0:24:05
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with