BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Cross Country Men Junior 1-10 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Patrick Wilson FAST Kids
2 Landon Weaver FAST Kids
3 Jarrett Hathcock Parkside Cyc
4 Treyton Wells FAST Kids
5 Caedmon Wilson FAST Kids
6 Jeremiah Cristee
7 Sean Costello Parkside Cyc
Cross Country Men Junior 11-12 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Finn Parker Parkside Cyc
2 Teagun Wells FAST Kids
3 Nick Dougherty FAST Kids
4 Aiden Mccall FAST Kids
Cross Country Men Junior 13-14 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tate Mccall FAST Kids
2 Matt Dougherty FAST Kids
Cross Country Men Junior 60+ CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
2 Richard Bell Bell & Co
Cross Country Men Master 19-29 CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Cayden Parker Parkside Cycle
2 Jeremy Madlock AC&F
3 Kenny Branham Phat Tire
Cross Country Men Master 19-29 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Matt Jay AC&F
2 Nick Hancock Carrs Chain Reaction
3 Stu Power FAST
4 Kyle Landrum Bell & Co
5 Thomas Stanfield
Cross Country Men Master 30-39 CAT 1
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Olivier Lavigueur Meteor
Cross Country Men Master 30-39 CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jesse Arivett Phat Tire
2 Ryan West Phat Tire
3 Leif Kruse Hiavelo
4 Matt Parker Parkside Cycle
5 Joshua Hutchings Phat Tire
Cross Country Men Master 30-39 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tyler Harbin Pedalers Pub Garvers
2 Joshua Seale AC&F
3 Wesley Wells
4 Jacob Vanpelt AC&F
5 Ryan Wells
6 Adam Barker
Cross Country Men Master 40+ CAT 1
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 J.r. Middleton Phat Tire
2 Cody Rankin CARVE
Cross Country Men Master 40-49 CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andy Nelson Spokes
2 Robert Simmons Phat Tire
3 Matthew Bevans CARVE
4 Kevin Craft AC&F
5 Dan Purvis
6 Ian Anderson
7 Robert Joyner GPP MTB
Cross Country Men Master 40-49 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Todd Endl AC&F
2 Chris Ham Parkside Cyc
3 Alton Branum Phat Tire
4 Eric Monte Parkside Cyc
5 Matthew Morton CARVE
6 Jason Rackley CARVE
7 Vince Cucco Experience Fayetteville
Cross Country Men Master 50+ CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gereg Jeffers Bell & Co
2 Brad Miller GPP MTB
3 Scott Scholl Bell & Co
Cross Country Men Master 50-59 CAT 1
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Steve Jones Pedalers Pub Garvers
2 Robert Nielsen Bell & Co
3 Jeffery Heath GPP MTB
Cross Country Men Master 50-59 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Brian Densmore Bell & Co
2 Mark Mcgraw Bell & Co
3 Johnny Newell Phat Tire
4 Doug Sonheim Bell & Co
5 Chad Smith Parkside Cycle
6 Mike Power FAST
7 Ed Costello Parkside Cycle
8 David Myers
Cross Country Men Master 60+ CAT 1
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rick Sederberg
Cross Country Men Master 60+ CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Dale Edmonds Soundsonly
Cross Country Men Master 60+ CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 David Thomas Bell & Co
2 Larry Matthews Bell & Co
Cross Country Men Master Clydesdale CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jason Falco
2 George Hathcock Parkside Cycle
3 John Guerin Bell & Co
Cross Country Men Master Single Spe CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Oatmeal Nelson Bell & Co
2 Josh Carroll Phat Tire
3 Caleb High Parkside Cycle
4 Brian Brennfoerder Pedalers Pub Garvers
5 Gabriel Edmonds Pedalers Pub Garvers
6 Christopher Wilson Bell & Co
Cross Country Men Senior 19-29 Pro / CAT 1
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Austin Morris Pedalers Pub Garvers
Cross Country Women Junior 1-10 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Shelbi Fields Switchback
2 Olivia Mccall FAST Kids
3 Milani Weaver FAST Kids
4 Adeline Wilson FAST Kids
Cross Country Women Junior 11-12 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kayleigh Costello Parkside Cyc
Cross Country Women Master 19-29 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Olivia Campbell Bell & Co
2 Rachel Melilli
Cross Country Women Master 19-39 CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Marlijna Cook Hiavelo
2 Emma Buron
3 Jessica Soroka Parkside Cycle
Cross Country Women Master 30-39 CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Julie Hathcock Parkside Cyc
Cross Country Women Master 40+ CAT 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Amy Jenkins AC&F
Cross Country Women Master 40+ CAT 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rusti Wilbanks Carrs Chain Reaction
2 Holly Anderson
3 Carolyn Fairless Switchback
4 Rhonda Jacoby Switchback
5 Tiffany Jones
6 Leah Costello Parkside Cyc
7 Janet Medlock AC&F
8 Dawn Myers